Doğum Günü Konsepti – 1: Tren Thomas ve Arkadaşları

Tren Thomas ve Arkadaşları Temalı Doğumgünü Pastası

Oğlumun 2. yaş günü için sıradan olmayacak bir konsept arayışı içindeyken, oğlum oyuncaklarını da çok sevdiği için Thomas ve Arkadaşları temalı bir doğum günü programı yapalım istedik. Ancak organizasyon işi yapan birilerinden destek almayacaksanız bizim gibi uzun uzun araştırmalar yapmak yerine faydası olacağını düşündüğüm bu yazıyı hazırlamaya karar verdim.

Bu yazıda kendi hazırlığımda neler yaptığımı, tren Thomas ve arkadaşları temalı doğum günü partisinin nasıl hazırlanabileceğini, tren Thomas ve arkadaşları doğum günü pastasının nasıl yapılabileceği aynı zamanda tren Thomas ve arkadaşları temasına uygun süsleme malzemelerini (balonlar, kürdan süsler, tren thomas etiketleri, afiş) nereden ve nasıl temin ettiğimi açıklamaya çalışacağım. Umarım ihtiyacı olan birine faydası dokunur, zira bu süreçte anneler ev halkını darlayabiliyor 🙂

Pasta Seçimi ve Yapımı

Pasta seçimi ve yapımı benim için işin en zor tarafıydı. Bu aşamada benden yardımlarını esirgemeyen başta google olmak üzere pineterest ve instagram’a da teşekkürü borç bilirim. Sağolsunlar kendileri pek yardımcı oldular. Pastanın tasarımını internetten buldum ve yakınımda bulunan bir pastacı ile anlaştım (başlıkta pasta seçimi ve yapımı yazıyor ama ben yapmadım tabi ki pastayı).

TAVSİYE: İnternet’ten bulduğunuz bir pasta görseli üzerinden yaptığınız veya yaptırdığınız pastanın, oradaki görsele benzemeyeceğini, farklılıklar olacağını kendinize iyice benimsetin ki hayal kırıklığınız olmasın.

Bu aşamada; benim beğendiğim pasta tasarımı ile yaptırdığım pastanın fotoğraflarını paylaşmakta size fikir verecektir.

Pastada kullanılan trenler oyuncak olarak önceden alındı, doğum gününde pastanın üzerine koyduk, şimdi de çok güzel oynuyoruz.

Mekan Süsleme Malzemeleri

Eğer parti temanızı 3 ay önceden belirlemişseniz aliexpress ve amazon gibi yurt dışı alışveriş sitelerinde muazzam seçenekler bulabiliyorsunuz. Biz temaya karar verdiğimizde aliexpress’ten tren Thomas ve arkadaşları balon seti sipariş ettik. Yaklaşık 5 haftada bize ulaştı. Fiyatı ve kalitesi tatmin ediciydi.

Siz de hazırlıklara 3 ay öncesinden başlarsanız uygun fiyata yurt dışından süsleme malzemelerini temin edebilirsiniz.

Aşağıdaki görsel benim tercih ettiğim balon setine ait.

Tren Thomas ve Arkadaşları Balon Seti

Ana temaya uygun balonların yarı sıra metalik mavi ve metalik gri renklerde bir kaç balon alarak süslemeyi zenginleştirdim. Anlayacağınız üzere balonları çok seviyorum 🙂

TAVSİYE: Kesinlikle doğum gününe 2 aydan az zaman kaldıysa, sizin için önemli olan bir ürünü yurt dışından almayın. Çoğu zaman 1 ayda gelen ürün ihtiyacınız olduğu zaman 2 ayı bulabiliyor. Tecrübe edilmiştir maalesef.

Masa Süsleme Malzemeleri

Bana göre masanın asıl süsü yiyecek, içecek malzemeleri ve tabiki assolist olarak pastadır aslında ama işte birazda temaya uygun bişeyler olsun istiyor insan.

Yine internette bulduğum tren Thomas görsellerini kullanarak kürdanları ve diğer ufak görsel süsleri ben hazırladım. İsteğime göre bazılarını kalın kağıda, bazılarını etikete çıkartarak kullandım.

Faydalanılabilecek görseller:

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir