Dosya Aktarımını Kolaylaştıran Uygulamalar: Mi Drop, SHAREit, Xender

Teknolojinin hislerimize kadar ulaşabildiği bir zamanda olmamıza rağmen cihazlar arası veri transferi halen zorlu bir yol bizim için 🙂

Memleketimizde bu işin yükünü her ne kadar sağ olsun whatsapp çözüyor olsa da hem yavaş olması, hem internet kotasını kullanıyor olması hemde özellikle görüntülerde kaliteyi düşürüyor olması nedeniyle bizim gibi farklı çözüm arayışı içerisine girenlerdenseniz aşağıdaki incelemelerimiz tam size göre olacak.

Bu yazımızda “android’den android’e (telefon, tablet) dosya aktarımı, android’den bilgisayara dosya aktarımı, bilgisayardan android’e dosya aktarımı nasıl yapılır? Hızlı ve basit dosya aktarımı nasıl yapılır? Hangi uygulamalar kullanılabilir?” sorularına cevap bulamaya çalışacağız.


NOT: Bu yazıda anlatacağımız uygulamaların ortak özelliği yan yana olan cihazların arasında müzik, fotoğraf veya farklı özellikte dosyaları kaliteleri bozulmadan çok hızlı bir şekilde aktarmaktır. 1-2gb boyutundaki dosyaları ne kadar hızlı aktardıklarını görünce sizde hak vereceksiniz.

1. Mi Drop – Müzik Paylaş & Dosya Aktar (Reklamsız)

Bizimde pek sevdiğimiz Xiaomi firması tarafından geliştirilen bir uygulamadır kendisi. Hali hazırda kendi cihazlarımız arasında fotoğraf, müzik yada herhangi bir dosya aktarımı için kullanıyoruz.

Mi Drop’ta mobil cihazlar arası veri aktarımın yanı sıra mobil cihazdan bilgisayara da veri aktarmak mümkün.

2. SHAREit – Aktar & Paylaş (Reklam içeriyor)

SHAREit bir dönem kullandığım çok kullanışlı veri aktarma yazılımı. Ancak o kadar çok reklam var ki bıktırıyor malesef.

SHAREit’te mobil cihazlar arası ve bilgisayar ile veri aktarımı yapmak çok basit.

Şuan kullanmamamın tek nedeni aşırı reklam içeriyor olmasıdır.

3. Xender – Dosya Aktarım (Reklamsız)

Xender’i hiç kullanmamıştım. Şuan bu yazı sebebiyle deniyorum. Gerçekten çok beğendim.

Mobil cihazlar arası dosya gönderip alması diğerlerindeki gibi çok kolay zaten ama asıl beni cezbeden bilgisayar bağlantısı oldu. Çok basit bir bağlantı yöntemi var.

Burda bahsi geçen uygulamaları ayrıca detaylı inceleyeceğim.

Ayrıca bu listeye eklenmesini istediğiniz farklı uygulamalar varsa lütfen aşağıda yorumlara yazın. Hem bu listeye eklerim, hemde ayrıca onları da inceleyebilirim.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir